PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31508}

Potwory i spółka

Monsters, Inc.
7,5 214 061
ocen
7,5 10 1 214061
7,4 30
ocen krytyków
Potwory i spółka
powrót do forum filmu Potwory i spółka

"Wazowski"

ocenił(a) film na 8

Najwspanialszy polski akcent w Hollywood xD Uwielbiam to i dziękuję twórcom ;)

szymon0018

Nie zapominajmy o Lebowskim :)

ocenił(a) film na 8
FRODOLIVES

Który to był? ;)

szymon0018

Wnioskuje, że chodzi mu o postać z filmu "Big Lebowski".

ocenił(a) film na 8
szymon0018

Był jeszcze Wierzbowski w Obcym 2. Albo w Łowcy androidów był Leon Kowalski. A Mad Max nazywał się Rockatansky. Sporo jest takich fajnych polskich akcentów, zwłaszcza w kinie z lat 80tych.

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Bywa i w później szych filmach - Gran Torino jest z 2008, a nazwisko głównego bohatera Kowalski nie może pozostawiać żadnych wątpliwości :)

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Mnie w muricańskich filmach i serialach rozwala to, że często tam jedzą ,,pierogies" (taką sobie zrobili liczbę mnogą od pierogów), które są tam ostatnio bardzo popularne. Jak byłem w USA kilka lat temu, to mnie tamtejsze ludziki ustawicznie pytali, czy umiem to robić.:P

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Nie ma dziwne, bo to pyszne danie :) Po amerykańskich filmach widać , że polaków postrzegają jako wielbicieli pierogów , od razu przypomniały mi się początkowe sceny z filmu "Mokra robota" ("You Kill Me")

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Pierogi to jedno, muricanie z północy ogólnie lubią polskie jedzenie, bo jest kaloryczne, a tam klimat jest podobny jak w Polsce - przykładowo jak zrobiłem raz pyzy ze sosem to potem mnie znajomi dręczyli żebym to robił na kolację jak mieli do mnie przyjść. Ogólnie tam ludzie niespecjalnie umieją gotować, raczej jadą na gotowcach i fast foodzie (w większości paskudztwo), więc jak ktoś umie robić domowe potrawy to potem się wszyscy patrzą przykolegować, a grube baby próbują cię podrywać.:P

OmniModo

Albo Republika Żubrówki w Grand Budapest Hotel, państwo które twórca wymyślił na cześć Polaków ;d

Enterraz

I Wozniak z Wykapanego ojca, polska rodzina.

ocenił(a) film na 8
Enterraz

No to trochę nie trafił skoro właścicielem Żubrówki jest rosyjski koncern spirytusowy (podobnie jak Absolwent, Bols i Soplica, zresztą inne wódki też należą do obcych producentów, np. Francuzi wykupili Wyborowa, Sobieski, Pan Tadeusz, Polska Wódka, Luksusowa, Krupnik, Starogardzka, Belvedere)

OmniModo

Czy trafił, zależy jak na to spojrzeć. Jeśli Żubrówka kojarzy się bardziej z Polską niż z Rosją to dobra nasza, tym bardziej gdy mówimy o Sobieski czy Pan Tadeusz.
PS. Jest jakaś, której nam nie podkupili?

ocenił(a) film na 10
szymon0018

O tak ;) Uwielbiam to, jak Boo wymawia jego imię i nazwisko.

ocenił(a) film na 8
szymon0018

"Majk Wazoski " ;) Fajnie Boo to wymawia ;D

ocenił(a) film na 8
kibic

Boo wszystko fajnie wymawiała , jedna z sympatyczniejszych postaci w historii filmów animowanych :)

ocenił(a) film na 8
OmniModo

i jeszcze
"Kotek ! "
:)

szymon0018

Dubbing Paszkowskiego to mistrzostwo świata w "Potworach"

szymon0018

"Czwartej alternatywy nie ma" - Hah : D

ocenił(a) film na 9
Heheszka350

A to już jedno z subtelniejszych nawiązań :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones